Tuz Odası

Tuz Odası

İnsan sağlığına ve huzuruna oldukça önem veren Gediz Belediyesi, tuz odası gibi spesifik kullanım alanları ile, bu anlamda misafirlerinin arzularının ve beklentilerinin de üzerine çıkmaya gayret etmektedir.

 

Tuz odası nedir?


İnsan sağlığına oldukça önem veren ve huzur dolu zaman geçirilmesi adına çeşitli imkanlar sunan Gediz Termal Tatil Köyü misafirlerine sunduğu özel sağlık yöntemlerinden biri de tuz odasıdır. Vücudun toksinden arındırılması, rahatsızlıkların önlenmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi olumlu etkileri olan tuz terapisinin insan vücudunda karbondioksit miktarında düşme, oksijen miktarında ise yükselme sağladığı biliniyor. Bronşit, astım, sedef hastalığı ve eklem ağrıları sorunları olan konuklarımıza, bu rahatsızlıklara karşı olumlu katkılarından dolayı tuz terapisini tavsiye ediyoruz. 

 

Stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkisi olan tuz terapisinin cildin toksinlerden arınarak yenilenmesine katkısı olmaktadır. Tuz odaları, sık görülen viral enfeksiyonların, öksürük ve soğuk algınlığının tedavisinde yardımcı olmakta ve astım hastalarına iyi gelmektedir. Gediz Termal Tatil Köyü hizmetlerimizden biri olan tuz odasında geçireceğiniz her vakit, çeşitli rahatsızlıkların giderilmesinden sağlıklı bir uykuya kadar yaşam kalitenizi artıracaktır. Doğal bir ortam sunan tuz odasında her yaştan kişi rahatlıkla faydalanabilir.

 

Fotoğraf Galerisi