Jakuzi

Jakuzi

Jakuzi Nedir Ve Jakuzinin Yararları Nelerdir?

 

Jakuzi; Kasların fazlasıyla gevşemesini ve rahatlamasını, sinir uçlarına dokunarak kasların uyarılmasını sağlayarak kas ağrılarının ve kas tutulmalarının önüne geçmektedir. Jakuzi, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmakta, vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasında da etkili olmaktadır. Jakuzi kullanımının hem fiziksel hemde ruhsal açıdan da oldukça etkili yönleri bulunmaktadır. Jakuzi masaj uygulaması ile, suyun arındırıcı özelliği sayesinde kişinin zihninde oluşan kaygıların, kötü ve olumsuz düşüncelerden arındırılmasına mutlu ve doygun bir yaşantı sürmesine katkı sağlamaktadır.

 


Jakuzi, vücutta oluşan kas ve eklem ağrıların giderilmesinde oldukça etkili tedavi işlevi gören bir yöntemdir. Kasların fazlasıyla gevşemesini ve rahatlamasını, sinir uçlarına dokunarak kasların uyarılmasını sağlayarak kas ağrılarının ve kas tutulmalarının önüne geçmektedir. Jakuzi, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmakta, vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasında da etkili olmaktadır.

 


Jakuzi sayesinde vücut olduğundan daha fazla esnek bir görünüm elde etmektedir. Uyku problemi çeken insanların uyku öncesi jakuzi terapi masajı ile vücutlarının gevşemesini sağlayarak daha rahat ve derin bir uykuya dalabilirler. Jakuzinin bir diğer faydası da metabolizmanın hızlanmasını sağlamasıdır. Metabolizmayı hızlandırarak rahat ve kolay bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Fizik tedavi egzersizlerinde sıkça uygulanan bir yöntem olan jakuzi, suyun sayesiyle masaj etkisi vermektedir. Kişinin kendini sağlıklı ve dinç hissetmesine yol açtığı için mutluluk hormonunun salgılanmasında da etkilidir.

 


Vücutta oluşan yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasında da etkili olan Jakuzi, vücudun sıkılaşmasında ve güzel bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır. Jakuzi, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve akut rahatsızlıkları olan kişilerde tedaviye yardımcı olmak için uygulanan yöntemlerden biridir.

 

 

Fotoğraf Galerisi